Kompaktowy rozmiar i nowoczesny design


T-Cross to najnowszy miejski crossover w ofercie Volkswagena. Samochód imponuje swoim wyglądem, wszechstronnością i praktycznością. Dzięki mnogości różnych konfiguracji Volkswagen udostępnił możliwość stworzenia swojego wymarzonego auta. T-Cross świetnie będzie sprawdzał się w mieście, jak i podczas dłuższych podróży.

T-Cross jest zaprojektowanym zupełnie od początku nowym SUV-em Volkswagena. Po raz pierwszy zaprezentowany został jako T-Cross Breeze podczas genewskich targów Motor Show w marcu 2016 roku. Produkcja samochodu rozpoczęła się w październiku 2018 roku i był to również moment od kiedy można było zamawiać specjalną wersję T-Cross "1st edition". Limitowana edycja wyróżniała się drobnymi detalami zarezerwowanymi dla pierwszych nabywców. Nowe samochody zaczęły opuszczać hiszpańską fabrykę Volkswagen w Pampelunie w kwietniu 2019 roku i od tego czasu T-Cross jest dostępny także w Polsce.
t-cross kompaktowy rozmiar i nowoczesny design
Podstawą do stworzenia tego modelu była platforma MQB dotychczas używana do produkcji Polo. Dzięki temu samochód wyróżnia się bardzo kompaktowymi rozmiarami i jest najmniejszym SUV-em oferowanym przez Volkswagena, odrobinę mniejszym od T-Roca. T-Cross ma 4,1 metry długości i 2,5 metra rozstawu osi. Ciekawostką jest przednia oś przesunięta mocno do przodu, co ma zagwarantować maksymalnie dużo przestrzeni w środku auta. Zabieg ten udał się projektantom Volkswagen doskonale. To co jest największą zaletą T-Crossa to właśnie wygoda podróżowania dla wszystkich pasażerów. Mimo niepozornych rozmiarów na zewnątrz, auto jest bardzo przestronne w środku i pod względem miejsca wewnątrz dorównuje swojemu starszemu bratu- T-Rocowi. T-Cross jest również wysokim samochodem, co zapewnia komfortowe wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Duży prześwit w miejskich crossoverach to niewątpliwie czynnik, który może wpłynąć na decyzję w wyborze między SUV-em, a klasycznym hatchbackiem. Wyższe zawieszenie to rozwiązanie bardzo praktyczne zarówno dla osób starszych, jak i rodzin z małymi dziećmi. Dzięki takiemu projektowi T-Crossa montowanie fotelika dla swoich pociech czy pakowanie zakupów jest dużo bardziej wygodne.
t-cross kompaktowy rozmiar i nowoczesny design
Jeżeli chodzi o wygląd T-Crossa to pierwsze co zwraca uwagę to agresywny przód samochodu- jeden z najważniejszych elementów stylistyki. Masywny grill i szerokie wloty od razu budzą skojarzenia z Touaregiem. Stąd T-Cross często nazywany jest "mniejszym bratem" tego najbardziej luksusowego Volkswagena. Z tyły nowy crossover przyciąga nowoczesnym projektem świateł i charakterystycznym już dla niemieckiego producenta napisu z nazwą modelu na środku klapy bagażnika. Cała reszta bryły samochodu charakteryzuje się prostotą i uniwersalnym designem.
t-cross kompaktowy rozmiar i nowoczesny design
Swojemu projektowi T-Cross zawdzięcza większość swoich zalet. Wyższe zawieszenie, oprócz wygody dla pasażerów, świetnie sprawdza się podczas jazdy w mieście, kiedy trzeba wjechać na krawężnik lub poruszać się drogami o nienajlepszej nawierzchni. Wygodna pozycja za kierownicą i duże szyby zapewniają świetną widoczność i ułatwiają wykonywanie bardziej skomplikowanych manewrów. Dodatkowo T-Cross jest niewielkim autem z zewnątrz, tylko 5 cm dłuższym od Polo. Taki kompaktowy rozmiar zapewnia, że parkowanie, jak i poruszaniu się po drogach w miejskich korkach jest łatwiejsze niż w większym samochodzie. Taka wszechstronność i połączenie istotnych dla użytkownika funkcjonalności jest wielką zaletą T-Crossa. Model ten podąża drogą obraną przez Volkswagena wiele lat temu i niemieccy projektanci po raz kolejny stworzyli auto praktyczne i niezawodne. Dodatkowo T-Cross jest także modnym miejskim crossoverem, samochodem który podążą za najnowszymi trendami w motoryzacji.
t-cross kompaktowy rozmiar i nowoczesny design

Zobacz także: